KTR18EZPF1432 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 5.224
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Similar
Bourns Inc.
YAGEO
14.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR18EZPF1432
DigiKey Part Number
RHM14.3KAITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR18EZPF1432
Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR18EZPF1432 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)