KTR10EZPJ9R1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 10.970
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 17.790
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
9.1 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR10EZPJ9R1
DigiKey Part Number
KTR10EZPJ9R1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR10EZPJ9R1
Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR10EZPJ9R1 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)