KTR10EZPJ335 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 19.960
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 14.219
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
YAGEO
YAGEO
Similar
KOA Speer Electronics, Inc.
Similar
Panasonic Industry
3.3 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR10EZPJ335
DigiKey Part Number
RHM3.3MBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR10EZPJ335
Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR10EZPJ335 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)