KTR10EZPJ2R4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 860
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 38.940
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
2.4 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR10EZPJ2R4
DigiKey Part Number
KTR10EZPJ2R4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR10EZPJ2R4
Description
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR10EZPJ2R4 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)