KTR10EZPJ204 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 21.916
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 44.651
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
200 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR10EZPJ204
DigiKey Part Number
RHM200KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR10EZPJ204
Description
RES SMD 200K OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR10EZPJ204 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)