KTR10EZPF57R6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 28.802
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 22.504
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
57.6 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film