KTR10EZPF41R2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 54.551
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 3.450
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 177
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
41.2 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film