KTR03EZPF3904
DigiKey Part Number
RHM3.9MAYTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM3.9MAYCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM3.9MAYDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR03EZPF3904
Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
3.9 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KTR03EZPF3904 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)