KTR03EZPF1020
DigiKey Part Number
846-KTR03EZPF1020TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-KTR03EZPF1020CT-ND - Cut Tape (CT)
846-KTR03EZPF1020DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR03EZPF1020
Description
HIGH VOLTAGE RESISTANCE CHIP RES
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)