ESR25JZPJ3R9
DigiKey Part Number
RHM3.9AXTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM3.9AXCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM3.9AXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR25JZPJ3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 1W 1210
Detailed Description
3.9 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ESR25JZPJ3R9 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)