ESR25JZPJ394 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3.453
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Similar
390 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR25JZPJ394
DigiKey Part Number
RHM390KAXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR25JZPJ394
Description
RES 390K OHM 5% 1W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR25JZPJ394 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)