ESR25JZPF1005 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
10 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR25JZPF1005
DigiKey Part Number
ESR25JZPF1005-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR25JZPF1005
Description
RES 10M OHM 1% 1W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR25JZPF1005 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)