ESR25JZPD3901
DigiKey Part Number
846-ESR25JZPD3901TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR25JZPD3901
Description
ANTI-SURGE RES 1210, 0.5%
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)