ESR18EZPJ111 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3.608
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
110 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR18EZPJ111
DigiKey Part Number
RHM110ITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR18EZPJ111
Description
RES 110 OHM 5% 3/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR18EZPJ111 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)