ESR18EZPF95R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
95.3 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR18EZPF95R3
DigiKey Part Number
ESR18EZPF95R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR18EZPF95R3
Description
RES 95.3 OHM 1% 3/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR18EZPF95R3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)