ESR18EZPF6040 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 930
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
604 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR18EZPF6040
DigiKey Part Number
ESR18EZPF6040-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR18EZPF6040
Description
RES 604 OHM 1% 3/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR18EZPF6040 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)