ESR18EZPF4873 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
487 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR18EZPF4873
DigiKey Part Number
ESR18EZPF4873-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR18EZPF4873
Description
RES 487K OHM 1% 1/2W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR18EZPF4873 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)