ESR18EZPF3300
DigiKey Part Number
846-ESR18EZPF3300TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR18EZPF3300CT-ND - Cut Tape (CT)
846-ESR18EZPF3300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR18EZPF3300
Description
RES 330 OHM 1% 3/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ESR18EZPF3300 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)