ESR10EZPF2210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 1.916
Datasheet
221 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR10EZPF2210
DigiKey Part Number
ESR10EZPF2210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR10EZPF2210
Description
RES 221 OHM 1% 1/2W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ESR10EZPF2210 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)