ESR10EZPF1273 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
127 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR10EZPF1273
DigiKey Part Number
ESR10EZPF1273-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR10EZPF1273
Description
RES 127K OHM 1% 2/5W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ESR10EZPF1273 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)