ESR03EZPJ624 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Vishay Dale
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
620 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR03EZPJ624
DigiKey Part Number
RHM620KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR03EZPJ624
Description
RES 620K OHM 5% 1/4W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR03EZPJ624 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)