ESR03EZPJ331
DigiKey Part Number
RHM330DTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM330DCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM330DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR03EZPJ331
Description
RES 330 OHM 5% 1/3W 0603
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESR03EZPJ331 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)