ESR03EZPF6341
DigiKey Part Number
846-ESR03EZPF6341TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR03EZPF6341CT-ND - Cut Tape (CT)
846-ESR03EZPF6341DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR03EZPF6341
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/4W 0603
Detailed Description
6.34 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)