ESR01MZPJ683
DigiKey Part Number
846-ESR01MZPJ683TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR01MZPJ683CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR01MZPJ683
Description
RES 68K OHM 5% 1/5W 0402
Detailed Description
68 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)