ESR01MZPJ473 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 29.977
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
Panasonic Industry
47 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film