ESR01MZPJ434
DigiKey Part Number
846-ESR01MZPJ434TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR01MZPJ434CT-ND - Cut Tape (CT)
846-ESR01MZPJ434DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR01MZPJ434
Description
RES 430K OHM 5% 1/5W 0402
Detailed Description
430 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)