ESR01MZPF33R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 52.684
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 23.958
Datasheet
Vishay Dale
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
33 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ESR01MZPF33R0
DigiKey Part Number
ESR01MZPF33R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR01MZPF33R0
Description
RES 33 OHM 1% 1/5W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESR01MZPF33R0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)