BR25H640F-2ACE2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Rohm Semiconductor
In Stock: 862
Datasheet
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 10 MHz 8-SOP
BR25H640F-2ACE2
DigiKey Part Number
BR25H640F-2ACE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BR25H640F-2ACE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BR25H640F-2ACE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H640F-2ACE2
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8SOP
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BR25H640F-2ACE2 Models
Category
Clock Frequency
10 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)