2SCR514PT100
DigiKey Part Number
2SCR514PT100TR-ND - Tape & Reel (TR)
2SCR514PT100CT-ND - Cut Tape (CT)
2SCR514PT100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2SCR514PT100
Description
TRANS NPN 80V 0.7A MPT3
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor NPN 80 V 700 mA 320MHz 2 W Surface Mount MPT3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2SCR514PT100 Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 3V
Mfr
Power - Max
2 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
320MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)
Current - Collector (Ic) (Max)
700 mA
80 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 15mA, 300mA