Image for MSC8157ETVT1000A is not available
MSC8157ETVT1000A
DigiKey Part Number
2156-MSC8157ETVT1000A-ND
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Manufacturer Product Number
MSC8157ETVT1000A
Description
DSP, 0-EXT BIT, 667MHZ, CMOS, PB
Customer Reference
Detailed Description
SC3850 Six Core Digital Signal Processor (DSP) 1GHz 783-FCPBGA (29x29)
Category
Non-Volatile Memory
ROM (96kB)
Manufacturer
Freescale Semiconductor
On-Chip RAM
6.375MB
Series
Voltage - I/O
1.00V, 1.50V, 2.50V
Packaging
Bulk
Voltage - Core
1.00V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
SC3850 Six Core
Mounting Type
Surface Mount
Interface
Ethernet, I2C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
Package / Case
783-BBGA, FCBGA
Clock Rate
1GHz