Image for MSC8101VT1250F is not available
MSC8101VT1250F
DigiKey Part Number
2156-MSC8101VT1250F-ND
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Manufacturer Product Number
MSC8101VT1250F
Description
DSP, 16 BIT SIZE, 64-EXT BIT, 62
Customer Reference
Detailed Description
SC140 Core Digital Signal Processor (DSP) 250MHz 332-FCBGA (17x17)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSC8101VT1250F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
512kB
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.60V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Type
SC140 Core
Package / Case
332-BFBGA, FCBGA
Interface
Communications Processor Module (CPM)
Supplier Device Package
332-FCBGA (17x17)
Clock Rate
250MHz