Image for MRF21125R3 is not available
MRF21125R3
DigiKey Part Number
2156-MRF21125R3-ND
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Manufacturer Product Number
MRF21125R3
Description
RF MOSFET 28V NI880H
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13dB 125W NI-880H-2L
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Current Rating (Amps)
10µA
Packaging
Bulk
Current - Test
1.6 A
Part Status
Active
Power - Output
125W
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Voltage - Rated
65 V
Configuration
N-Channel
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
2.11GHz ~ 2.17GHz