DF2215RBR24V
DigiKey Part Number
2156-DF2215RBR24V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF2215RBR24V
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Customer Reference
Detailed Description
H8S/2000 - Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) FLASH 112-LFBGA (10x10)
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Packaging
Bulk
RAM Size
20K x 8
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 6x10b SAR; D/A 2x8b
Core Processor
H8S/2000
Oscillator Type
Internal
Core Size
32-Bit
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C (TA)
Speed
24MHz