CY7C1219F-133AC
DigiKey Part Number
2156-CY7C1219F-133AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1219F-133AC
Description
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous Memory IC 1.152Mbit Parallel 133 MHz 4 ns 100-TQFP (14x20)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
4 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)