Image for CY25200-ZXC009BT is not available
CY25200-ZXC009BT
DigiKey Part Number
2156-CY25200-ZXC009BT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY25200-ZXC009BT
Description
CY25200 - Programmable Spread Sp
Customer Reference
Detailed Description
Spread Spectrum Clock Generator IC 200MHz 1 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Category
Ratio - Input:Output
1:6
Manufacturer
Cypress Semiconductor Corp
Differential - Input:Output
No/No
Packaging
Bulk
Frequency - Max
200MHz
Part Status
Obsolete
Divider/Multiplier
Yes/No
Type
Spread Spectrum Clock Generator
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V
PLL
Yes with Bypass
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Input
Clock, Crystal
Mounting Type
Surface Mount
Output
Clock
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)