71V546XS133PFG
DigiKey Part Number
2156-71V546XS133PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V546XS133PFG
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, ZBT Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x20)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
4.2 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)