1V5KE33A
DigiKey Part Number
2156-1V5KE33A-ND
Manufacturer Product Number
1V5KE33A
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO201AD
Customer Reference
Detailed Description
45.7V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201AD
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V