XLP73V100.000000X
DigiKey Part Number
800-XLP73V100.000000X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLP73V100.000000X
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
120mA
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)