XLP736120.000000X
DigiKey Part Number
800-XLP736120.000000X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLP736120.000000X
Description
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
120 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
120mA
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)