XLP536155.000000X
DigiKey Part Number
800-XLP536155.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLP536155.000000X
Description
XTAL OSC XO 155.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
155 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
120mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)