RSZ-3.33.3/P is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Recom Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 200mA 3V - 3.6V Input
RSZ-3.33.3/P
DigiKey Part Number
RSZ-3.33.3/P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSZ-3.33.3/P
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
200mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
1 kV
Packaging
Tube
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Obsolete
Features
SCP
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Number of Outputs
1
Efficiency
60%
Voltage - Input (Min)
3V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
3.6V
Package / Case
10-SMD Module, 6 Leads
Voltage - Output 1
Size / Dimension
0.60" L x 0.37" W x 0.35" H (15.2mm x 9.3mm x 9.0mm)