RPMD40-483.3SGW
DigiKey Part Number
RPMD40-483.3SGW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMD40-483.3SGW
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 40W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC DIN Rail Power Supply 1 Output 3.3V 12.1A
Category
Voltage - Output 1
3.3V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output (Max)
12.1A
Series
Power (Watts)
40W
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Size / Dimension
4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)
Input Type
DC
Approval Agency
CE, LVD
Number of Outputs
1
Standard Number
DC Voltage - Input (Min)
18V
Base Product Number
DC Voltage - Input (Max)
75V