RPM15-2415SFW
DigiKey Part Number
RPM15-2415SFW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPM15-2415SFW
Description
DC/DC CONVERTER 15V 15W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 15V 1A 36V Input
Category
Voltage - Output 1
15V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output (Max)
1A
Series
Power (Watts)
15W
Packaging
Bulk
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Voltage - Input (Min)
9.5V
Approval Agency
CE
Voltage - Input (Max)
36V