RP10-4812SAW/N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 830mA 18V - 75V Input
RP10-4812SAW/N
DigiKey Part Number
RP10-4812SAW/N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP10-4812SAW/N
Description
DC DC CONVERTER 12V 10W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RP10-4812SAW/N Models
Category
Voltage - Isolation
1.6 kV
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 81°C
Efficiency
90%
Number of Outputs
1
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Min)
18V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max)
75V
Control Features
Enable, Active Low
Voltage - Output 1
Approval Agency
cURus, EAC
Current - Output (Max)
830mA
Base Product Number
Power (Watts)
10 W