GP55-88R7-FTW is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
88.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
GP55-88R7-FTW
DigiKey Part Number
4855-GP55-88R7-FTWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP55-88R7-FTW
Description
RES 88.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)