GP55-4531-FBW is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
4.53 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
GP55-4531-FBW
DigiKey Part Number
4855-GP55-4531-FBW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP55-4531-FBW
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/4W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)