BLU1206-3832-BT25W
DigiKey Part Number
4855-BLU1206-3832-BT25WTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLU1206-3832-BT25W
Description
RES THIN FILM .25W 38.3K 0.1%
Customer Reference
Detailed Description
38.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)