BLU0603-1301-BT25W
DigiKey Part Number
4855-BLU0603-1301-BT25WTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLU0603-1301-BT25W
Description
RES THIN FILM 0.10W 1.30K 0.1%
Customer Reference
Detailed Description
1.3 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)