AS-25.000-18-F-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 1.170
Datasheet
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
AS-25.000-18-F-TR
DigiKey Part Number
2151-AS-25.000-18-F-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-AS-25.000-18-F-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS-25.000-18-F-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm