1287-38-S-12
DigiKey Part Number
1772-3513-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1287-38-S-12
Description
ROUND SPACER STEEL 3/4"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Steel 0.750" (19.05mm) 3/4" Clear
Category
Diameter - Outside
0.750" (19.05mm) 3/4"
Mfr
Between Board Height
0.750" (19.05mm) 3/4"
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.750" (19.05mm) 3/4"
Part Status
Active
Material
Type
Plating
Chromate, Zinc
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Color
Clear
Gender
Female, Female
Base Product Number
Diameter - Inside
0.380" (9.65mm)